26. kole hádzanárskej extraligy mužov

27.03.2010 Celý región

Bratislava 27. marca (TASR) - Hádzanárská extraliga mužov mala v sobotu na programe dva zápasy 26. kola. Stretnutie Tatran Prešov - MHK Košice je na programe v nedeľu.
ŠKP Bratislava - MHC Edymax Bardejov 36:29 (20:11)
Najviac gólov: Mikuš 8/4, Mišenčík 7, Štepanovský 6 - Krok 8/1, Orlovský 8/1, Vabno 5
Rozhodovali: Sivák, Dvorský
vylúčení: 6:5
sedemmetrové hody: 4/4 - 2/2
150 divákov

Prvých 10 minút bolo stretnutie vyrovnané. Potom domáci zabrali a polčas vyhrali o 9 gólov 20:11. V druhom polčase bolo stretnutie už plne v réžii domáceho tímu.

Štart Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica 42:38 (21:18)
Najviac gólov: Rábek 15/3, Kurka 6, Jurko a Szapu po 4 - Firit 8/4, J. Kozák 7, Ľ. Ďuriš 6
sedemmetrové hody: 4/4 - 5/4
vylúčení: 6 - 8
ČK: Korňan (Považská Bystrica) za tri vylúčenia
rozhodovali: Nagy a Z. Novák
850 divákov

Nedeľa:

Tatran Prešov - MŠK Košice 47:28 (22:14)
Najviac gólov: Antl 16/5, Kristopans 8, A. Mazúr 7 - Strapko 9, Kolesár 4, Petraško 3, Baláž 3/3
Rozhodovali: Barborík a Rondoš
vylúčení: 2:5
sedemmetrové hody: 5/5- 4/3
789 divákov

Prešovčania mali v nohách sobotňajší zápas maďarskej ligy s Mezökövesdi (40:25), no vo vysokom tempe pokračovali aj v zápase slovenskej extraligy proti Košiciam. Hostia viedli v zápase len raz po góle Kolesára, potom náskok súpera už iba doťahovali. Do 20. minúty viedol Tatran o dva-tri góly (11:13), no potom dal šesť gólov po sebe a definitívne tým zlomil odpor súpera. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu a v druhom dejstve už Šarišania jasne diktovali tempo a o ich víťazstve nikto nemohol zapochybovať. Strelecky opäť vynikol prešovský krídelník Antl, ktorého víkendová gólová vizitka sa zastavila na čísle 31, z toho 15 s Mezökövesdi, 16 s Košicami.

1. Tatran Prešov 26 25 1 0 1017:697 51
2. Hlohovec 25 16 0 9 803:745 32
3. Nové Zámky 26 14 2 10 815:786 30
4. ŠKP BA 26 14 1 11 794:774 29
5. P. Bystrica 26 13 2 11 828:746 28
6. Košice 26 11 1 14 807:798 23
7. Bardejov 25 3 0 22 544:777 6